Ścieżka samorządowa

Odkąd pamiętam łączę dwie pasje - dydaktyka akademickiego oraz samorządowca. W tym miejscu przedstawiam informacje nt. mojej drogi społecznej.

Wierzę, że polityka może opierać się na dobrych fundamentach - ludzkiej życzliwości, szanowaniu innych punktów widzenia i chęci osiąganiu kompromisu. Szukam tego, co łączy. Z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem. Bez narzekania, ale rozsądnie.

Linki poniżej odsyłają do szczegółowych informacji nt. mojej pracy w Radzie Miasta Gliwice oraz innych aktywności, które związane są z pracą społeczną i wolontariatem.

Filozofia działania

Zmieniam się cały czas. Zmieniają się Gliwice, zmieniam się ja. Staram się, by na lepsze.
Zaczynałem jako wolontariusz, potem jako szeregowy radny. Gdy uzyskałem najwyższy wynik wyborczy w swoim okręgu wyborczym (Zatorze, Szobiszowice, Żerniki) radni postanowili, bym przewodniczył jednej z komisji Rady.
Każdego dnia poznaję nowe fakty i uczę się. Pozornie zwykła rozmowa z mieszkańcem interweniującym w jakiejś sprawie potrafi mi otworzyć oczy na niedostrzegany wcześniej problem. W jednym pozostaję niezmienny. Działam dla mieszkańców, nie dla partii.
Jestem niezależny - finansowo i intelektualnie ;)

prev next